5 porad, które ułatwią Ci znalezienie zatrudnienia z Pracą za rogiem!
November 14, 2018
Hej! Cieszymy się, że jesteś. Poświęć kilka minut i przeczytaj poniższe porady dotyczące korzystania z Pracy za rogiem. Dzięki nim proces szukania pracy będzie maksymalnie przyjemny i...efektywny. :)

1. Kryteria wyszukiwania

Aby zobaczyć dopasowane oferty pracy, musisz najpierw powiedzieć nam czego i gdzie szukasz. Ustaw odpowiednią dla Ciebie lokalizację i promień, w którym mamy pokazać Ci oferty pracy. Dzięki temu nie zobaczysz ogłoszeń firm, do których nie chcesz dojeżdżać. Jeśli już wiesz co chcesz robić, wyszukaj to stanowisko w polu “Jakiej pracy szukasz?”. Jeśli jesteś otwarty/a na różne stanowiska, pozostaw je puste. Zobaczysz wtedy wszystkie dostępne oferty. Na sam koniec określ jakiego wynagrodzenia brutto oczekujesz oraz jaki wymiar pracy Cię interesuje. Wszystkie te kryteria mają na celu zaproponowanie Ci jak najbardziej dopasowanych ofert pracy.

2. CV, lub kilka słów o sobie

CV możesz dodać w menu w zakładce “Moje CV”. Dlaczego jest to ważne? Dzięki temu pracodawca będzie mógł sprawnie ocenić Twoją kandydaturę i szybko dowiesz się czy będzie dalej rozpatrywana. Nie masz CV? Po zaaplikowaniu na ofertę napisz kilka słów o sobie np. jakie masz doświadczenie, kiedy możesz zacząć lub jaki rodzaj umowy Cię interesuje. Wszystko to ułatwi komunikację między Tobą a pracodawcą. Pozostałe kwestie możecie omówić telefonicznie, bądź korzystając z funkcji Czatu (dostępny po zaaplikowaniu).

3. Wykorzystaj powiadomienia.

W ustawieniach aplikacji znajdziesz ustawienia powiadomień. Ważne, żebyś pozostawił/a je włączone ponieważ aplikacja będzie Cię informować o nowych ofertach pracy w Twojej okolicy, które spełniają ustawione przez Ciebie kryteria wyszukiwania. Ponadto dowiesz się jeśli wprowadzimy nową funkcję w aplikacji, bądź ogłosimy konkurs z nagrodami. ;)

4. Podziel się dobrą ofertą!

Zauważyłeś/aś ofertę pracy, która spodobałaby się Twoim bliskim? Nie czekaj aż ktoś zgarnie Ci ją sprzed nosa. W prawym górnym rogu, obok przycisku z dzwonkiem znajdziesz przycisk oznaczający udostępnienie ogłoszenie. Możesz to zrobić mailowo, smsowo, opublikować ją na facebooku, bądź wysłać w wiadomości prywatnej na Messengerze.

5. Korzystaj z przypomnień o ogłoszeniach.

Pomoże Ci w tym wcześniej wspomniana ikona dzwoneczka. Przyda się gdy będziesz chciał/a odłożyć zaaplikowanie w czasie, bo np. musisz uaktualnić CV lub przemyśleć czy na pewno jest to oferta dla Ciebie. Klikając dzwonek, ogłoszenie będzie wyróżnione kolorem na liście ogłoszeń przez 24h. Ponadto gdy ten czas będzie dobiegał końca, zostaniesz o tym powiadomiony.

Nie ma na co czekać! Kliknij Znajdę pracę i do dzieła!

Tylko prawdziwi szczęśliwcy znajdują pracę po pierwszym zgłoszeniu. Nie wahaj się i zaaplikuj kilka razy! Jesteśmy pewni, że wykorzystując te rady zbliżysz się do interesującej Cię pracy. Powodzenia!